Навіть ті українці, які не є прихильниками футболу, напевно стежать за "форменим" скандалом, пов'язаним із українською збірною на Чемпіонаті Євро-2020.
Україна продовжує боротися за нову форму нашої збірної. Колаж: "Коментарі" / Д. Романюк
Представники УЄФА, прислухавшись до звернення росіян, рекомендували українцям злегка змінити вид нашої форми, прибравши фразу "Героям слава!". Українська ж сторона продовжує відстоювати наявний варіант спортивного "спорядження", сподіваючись, що в УЄФА прислухаються.
"Коментарі" попросили експертів оцінити цю історію і розповісти, чи дійсно в цій ситуації доречні "політичні танці".
"Для України принципово залишити цей напис"
Політолог Петро Охотін переконаний, що вітання "Слава Україні! Героям слава!" могло напружити УЄФА тільки через вплив росіян.
"Фактично, Росія демонструє, як робити політику через спорт. І при цьому звинувачувати в політизованості Україну, — зазначає політолог. — Думаю, для України принципово залишити цей напис. До речі, ім'я Слава Україні в паспорті офіційно носить руфер Мустанг, який у 2014 році розфарбував у синьо-жовті кольори зірку на московській висотці. Кажуть, ідея належить Арсену Авакову і Антону Геращенку, щоб дратувати російський суд у разі, якби екстремала затримали".
Експерт упевнений, що вираз "Слава Україні!" є чимось більшим за просте гасло. Так само, як і друга частина цього привітання.
"Влада спробувала пропіаритися на ситуації з формою"
Політолог Олександр Лазарєв вважає, що спорт — не місце для політики.
"Головне, щоб наша збірна добре грала і вигравала. Я — за гарний футбол. Зрозуміло, що влада спробувала пропіаритися на ситуації з формою. Показати якісь дії в напрямі патріотизму. Вирішили створити ще один інформаційний привід, на якому можна "додати балів". Підключилася і опозиція — той же Порошенко вже хайпує на темі в соцмережах. Практично всі політики зараз використовують цей інформпривід, щоб ще раз заявити про себе, про те, як вони люблять країну", — зазначає Олександр Лазарєв.
На його думку, наших політиків має турбувати реальний, а не декларативний патріотизм.
"Треба не розповідати в гаслах, у картинках про свою любов до України. А доводити це на ділі. Поліпшити життя в країні, щоб комуналка за рік не зросла на 35%. Хіба це патріотично? Ось коли ти робиш краще для країни, для всіх українців — це і є справжній, не бутафорський патріотизм", — резюмує Олександр Лазарєв.
Нагадаємо, раніше "Коментарі" повідомляли, якої думки щодо оновленої форми українських футболістів на Євро-2020 вітчизняні експерти. Більше подробиць — у нашому матеріалі.
Також на порталі ви можете дізнатися про те, як на істерику російських політиків щодо української карти на футболках збірної України відреагував Андрій Шевченко.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.