Рубрики
МЕНЮ
Олег Терещенко
Ще у 2021 році стало відомо, що на Тернопільщині розпочинають будівництво спортивного об'єкта — стаціонарного трампліна для біг-ейру. Як передає suspilne.media, ця споруда може стати першим подібним в Україні. Раніше цей вид спорту ніяк не був представлений у країні, тепер же може з'явитись нове покоління спортсменів-фристайлістів.
стаціонарний трамплін для біг-ейра - фото із UA:Перший
Дисципліна біг-ейр є і в лижному спорті, і в сноубордингу, навіть у скейтбордингу та в мотокросі. У зимових видах спорту вона вперше була представлена на міжнародних змаганнях у 2003 році, а дебютувала на Олімпійських іграх у 2018-му. Її суть: після розгону на трампліні, спортсмени виконують стрибок у повітрі з акробатичними елементами. Бали ставлять, як за сам стрибок, так і за "чисте" приземлення. Висота трампліна — близько 20 метрів, тобто як п'ятиповерховий будинок, а в польоті атлети долають від 15 до 30 метрів.
У гірськолижному комплексі "Савич-парк", що знаходиться в кількох кілометрах від центру Тернополя, вже звели основну металеву конструкцію трампліна, зокрема, зону розгону. Також є "стіл" — бетонна конструкція, через яку стрибають спортсмени. Не вистачає ще зони вистрибування, "кікера", і спеціальної повітряної подушки для приземлення для того, аби тренуватись і влітку.
У Тернополі поки немає тренерів та окремої школи з бігейру, однак з будівництвом трампліна ситуація може змінитися. Проєкт відбувається за співпраці Федерації лижного спорту України та Міжнародної федерації лижного спорту (FIS).
Після здачі трамплін будуть використовувати для всеукраїнських змагань, у подальшому планується також проведення змагань рівня Кубка Європи. Однак точної дати здачі об'єкта поки що немає.
На зведення трампліна міська рада Тернополя виділила 7 мільйонів гривень, а загалом заплановано витратити близько 18-ти мільйонів. Під конструкцію для біг-ейру виділено ділянку в 0.7 гектара.
За інформацією спортивний об'єкт планують добудувати наступної зими, тобто наприкінці 2022 року або ж на початку 2023-го.
Цей об'єкт для бігейру може стати ще однією спортивною спорудою для зимових видів спорту в Україні саме на Тернопільщині. Там уже є санно-бобслейна траса у Кременці — теж єдина в Україні.
Раніше інформаційний портал "Коментарі" повідомляв про те, що український біатлоніст сенсаційно фінішував на чемпіонаті Європи з біатлону.
Новини