Рубрики
МЕНЮ
Олег Терещенко
18 січня 1958 року, в перші в історії Національної хокейної ліги, у матчі між "Бостон Брюїнз" — "Монреаль Канадієнс" на лід вийшов темношкірий хокеїст Віллі О'Рі.
Віллі O'Рі - фото із відкритих джерел
Це був знаковий епізод в історії ліги, оскільки в ті роки досить серйозно стояла проблема расової дискримінації, у тому числі і в спорті.
Віллі не так багато зіграв матчів у НХЛ. За два сезони в "Бостоні" він виходив на майданчик лише сорок п'ять разів, закинувши чотири шайби та зробивши десять результативних передач.
Ще один сезон Віллі О'Рі відіграв за "Монреаль". Тут у тридцяти двох матчах хокеїст відзначився двома гольовими передачами.
Кар'єра у темношкірого хокеїста, за великим рахунком, не склалася, але не тому, що йому не давали грати. Причина в іншому — ще в юнацькому віці Віллі отримав серйозну травму ока, внаслідок якої практично не бачив їм (травмоване око зберегло близько п'яти відсотків зору).
Зрозуміло, це позначалося на діях хокеїста. Згодом, до речі, у Національній хокейній лізі запровадили правило, яке забороняє виступати сліпим на одне око гравцям.
До кінця 70-х років минулого століття Віллі залишався в хокеї. Згодом працював дитячим тренером. А в 2000 році отримав нагороди Lester Patrick Award за заслуги в області хокею в Сполучених Штатах. Пізніше він був удостоєний Ордену Канади, найвищої громадянської нагороди країни, за внесок у популяризацію хокею.
Наступний після Віллі О'Рі темношкірий хокеїст з'явився у НХЛ лише у 1974 році.
Раніше інформаційний портал "Коментарі" повідомляв про те, що він став інформаційним партнером хокейної Суперліги України.
Новини