Рубрики
МЕНЮ
Карина Ожерельева
Російські спортсмени, які беруть участь в Олімпіаді у Пекіні цього місяця, змагатимуться без прапора та державного гімну через допінгові санкції. Про це повідомляє Reuters.
Російські фігуристи перед вильотом на Зимові Олімпійські ігри у Пекіні 2022 року - Reuters
Чому ввели санкції проти російського спорту та що вони означають для спортсменів країни?
У грудні 2019 року Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) запровадило санкції проти російського національного антидопінгового агентства РУСАДА. Ці заходи мали низку наслідків для російського спорту на світовій арені.
WADA заявила, що російська влада "нахабно і незаконно маніпулювала" даними з Московської лабораторії попри те, що їх передача була умовою для відновлення РУСАДА.
У листопаді 2015 року WADA визнало агентство "невідповідним" після того, як доповідь виявила докази масового застосування допінгу у російській легкій атлетиці.
Санкції WADA, серед іншого, заборонили Росії вивішувати свій прапор на великих спортивних змаганнях протягом чотирьох років. Пізніше після звернення Росії санкції були скорочені удвічі.
РУСАДА оскаржила це рішення в Спортивному арбітражному суді (CAS) у Лозанні.
У грудні 2020 року CAS — вища судова інстанція спорту — постановила частково залишити у силі санкції, але зменшила їх вдвічі до двох років. Санкції закінчуються 16 грудня 2022 року.
Санкції забороняють Росії проводити, брати участь у торгах або надавати права на проведення великих міжнародних спортивних заходів, зокрема олімпійських і світових чемпіонатів. Вони також забороняють країні вивішувати свій прапор і виконувати гімн на таких заходах.
Російська делегація у Пекіні, до складу якої входять 212 спортсменів, не може демонструвати триколірний прапор країни чи будь-які державні емблеми чи символи.
Замість того, щоб представляти Росію, спортсмени змагаються як представники Олімпійського комітету Росії під абревіатурою "РОК".
На їх уніформі замість прапора Росії зображено логотип Олімпійського комітету Росії – три вогники у кольорах національного прапора з олімпійськими кільцями під ними.
Санкції також означають, що російські урядовці не можуть брати участь або відвідувати Олімпіаду. Однак з цього правила є винятки.
Високі посадові особи, запрошені главою держави, що проводить Олімпіаду, все ще можуть бути присутніми.
Росіяни, які змагатимуться в Пекіні, потраплятимуть під ті самі обмеження, що і їхні співвітчизники, які брали участь у тогорічних літніх Олімпійських іграх у Токіо.
Росію також позбавили прапора на зимових іграх у Пхьончхані 2018 року у Південній Кореї як покарання за спонсорований державою допінг на Іграх у Сочі 2014 року.
Багатьох росіян також було відсторонено від літніх Ігор у Ріо-2016 у відповідь на доповідь WADA, яка виявила систематичний допінг у великій кількості олімпійських дисциплін.
Росія визнала деякі недоліки у впровадженні антидопінгових правил, але заперечує, що веде державну допінгову програму.
Раніше "Коментарі" повідомляли головні факти про хокей на Олімпіаді у Пекіні.
Новини