Рубрики
МЕНЮ
Олег Терещенко
У 1928 році під час Зимової олімпіади у Швейцарії (містечко Санкт-Моріц) вперше відбулися змагання зі скелетону. Перемогу у них здобув американський спортсмен Дженнісон Хітон. Срібним призером став його молодший брат Джон, а бронзовим – британець Девід Ерл оф Нортеск.
Скелетон - фото з відкритих джерел
Спочатку перший скелетон називався тобоганом. Цей пристрій був звичайними дерев'яними санями без звичайних полозів. Найцікавіше, що такими пристроями користувалися канадські індіанці, щоб спускатися з гір.
Від традиційного санного спорту скелетон відрізняється тим, що спортсмен лежить на снаряді не на спині, а на животі головою вперед і керує санями за допомогою ніг. Свою нинішню назву цей вид спорту отримав завдяки формі саней – вони нагадують скелет людини.
У 20-ті роки минулого століття санний спорт набув широкого поширення, тому перед Олімпіадою 1928 року у Санкт-Моріці Міжнародний олімпійський комітет вирішив включити змагання з санного спорту до програми Ігор.
Повернення скелетону на Олімпіаду відбулося через 20 років, лише у 1948 році. Поява відбулася у тому ж таки Санкт-Моріці. Річ у тім, що лише там існувала відповідна траса. Своє визнання скелетон отримав у 2002 році. Свою сходинку у списку олімпійських видів спорту він зайняв на Зимових іграх у Лейк-Плесіді. Там вперше участь у змаганнях взяли не лише чоловіки, а й жінки.
Інформаційний портал "Коментарі" раніше розповідав, що рівно чотири роки тому стартували зимові Олімпійські ігри у Пхенчхані.
Новини