Головна Новини Спорт олімпіада і змагання Хто приніс Україні перше "золото" на Паралімпіаді у Токіо

Хто приніс Україні перше "золото" на Паралімпіаді у Токіо

У запливі на 50 метрів українка Єлизавета Мерешко змогла встановити новий рекорд Паралімпійських ігор

25 серпня 2021, 13:40

Середа, 25 серпня, для України стала дуже яскравим і незабутнім днем на змаганнях в Токіо, де проходять традиційні Паралімпійські ігри-2020. Крім того, що наша команда вже забрала у свою залікову скарбничку кілька бронзових і срібних нагород, вітчизняній плавчині Єлизаветі Мерешко вдалося здобути золоту медаль, повідомляє BBC Україна.

Єлизавета Мерешко завоювала перше "золото" для України на Паралімпіаді-2020. Фото: Херсонська міськрада

Найвища сходинка нагородного п'єдесталу підкорилася спортсменці, яка брала участь у запливі на 50 метрів. Плавці використовували вільний стиль.

Слід зазначити, що друге місце дісталося американці Елізабет Маркс. Мерешко випередила свою найближчу суперницю всього на 0,04 секунди. Третьою, гарантуючи собі бронзову нагороду, успішно фінішувала ще одна українка — Ганні Гонтар знадобилося 33,40 секунди, щоб подолати необхідну дистанцію. Ще одна представниця української збірної, Вікторія Савцова, фінішувала п'ятою.

Хто приніс Україні перше ”золото” на Паралімпіаді у Токіо - фото 2

До слова, результат Єлизавети Мерешко — 33,11 секунди — офіційно є новим паралімпійських рекордом. Це ще одне досягнення спортсменки на змаганнях нинішнього року, крім вже завойованої золотої медалі.

Додамо, що в загальному командному заліку Україна поки займає третє почесне місце. Наші спортсмени зуміли вибороти одну золоту, чотири срібних і дві бронзові медалі. Цікаво, що у Китаю, який знаходиться на другому місці в загальному рейтингу, теж сім нагород за весь час. Однак чотири із них — золоті.

На першому місці із дев'ятьма медалями поки розташувалася австралійська паралімпійська збірна.

Хто приніс Україні перше ”золото” на Паралімпіаді у Токіо - фото 3

Раніше "Коментарі" повідомляли, хто саме зумів завоювати для української держави перші медалі на Паралімпіаді у Токіо.

Також на порталі ви можете дізнатися, чому одна з олімпійських чемпіонок вирішила відмовитися від отриманої в подарунок квартири. Усі подробиці — в нашій публікації.